Prodej: + 420 775 917 977prodej@canadiana.czServis: +420 777 917 817 CZ | EN

WELLNESS

Ať už chcete dopřát sobě nebo svým klientům penzionu či hotelu příjemné chvíle v bazénu, vířivce, sauně nebo toužíte po zajímavém lázeňském vybavení jako Kneippův chodník, solární louka, parní lázně, hammam nebo tepidárium, potřebujete mnoho informací. Volba vhodného zařízení, správné technologie a dobrého partnera pro realizaci je pro Vaše wellness centrum zásadní. Díky 30 letým zkušenostem v oboru vám dokážeme poradit a Vaše vize zrealizujeme. Návrhy, konzultace i nacenění provádíme zdarma a následně pak zařídíme vše od projektové konzultace až po předání. Stáváme se totiž partnery, nikoli pouze dodavateli.

Propojujeme informace mezi obory stavebnictví, vodo-topo, vzduchotechnikou, elektro a pomůžeme Vám smysluplně koordinovat projekt v jakékoliv jeho fázi nebo připravíme projekt na klíč. Kromě poradenství a realizace v nás najdete také spolehlivého servisního partnera na mnoho let.

FINSKÉ SAUNY

Finská sauna, přináší spoustu zdravotních benefitů a pokud si ji budete dopřávat pravidelně, očekávejte kromě podpory imunitního systému i zlepšení spánku a cirkulace krve. Sauna vám v mnoha případech pomůže i při tlumení bolesti a uvolnění svalů. Slouží také k regeneraci kůže, a co je nejdůležitější, i duševní relaxaci a odbourání stresu. Saunové kabiny, ať už vestavěné nebo samostatně stojící dodáváme klientům na míru. Použité materiály jsou čistě přírodní. Pro obložení lze vybrat z různých typů dřev, například se severského smrku, sibiřského modřínu, kanadské jedle či hemlocku, olše, nebo krále saunových dřevin, západní cedr. Pokud budete mít ze sauny možnost výhledu, nabízí se prosklená čelní nebo boční stěna, která saunu otevře vaší zahradě či okolní přírodě. Správně zvolené tvrzené sklo vydrží teplotní šok až 200°C a můžete si ho vybrat v různých stupních propustnosti světla a odstínech. Srdcem sauny je pak topidlo a řídící jednotka. Zde také bude záležet na vašich preferencích, zda dáváte přednost topení dřevem nebo zvolíte jinou technologii. U saun spolupracujeme vždy s prověřenými dodavateli a špičkovými technologiemi.

INFRAKABINA

Infrakabina funguje na principu prohřívání těla s pomocí tepelného záření. Maximální dosažená teplota je 60°C. U infračervených prohřívacích kabin nedochází k procesu střídání tepla a chladu, způsob relaxace je tak zcela odlišný oproti finské sauně. Infrakabinu ocení především lidé s bolestmi zad a kloubů. Je účinným pomocníkem při regeneraci svalů, a to nejen u sportovců. Na rozdíl od finské sauny ji mohou využívat i lidé s vyšším tlakem, alergií nebo astmatem. Infrakabina pracuje na principu infračerveného záření a měla by mít vždy tři vlnová spektra. Aby záření pronikalo do tkání a bylo zdraví prospěšné, je důležité záření o krátké vlnové délce. Infrakabinu vám navrhneme dle vašeho přání, jak do exteriéru, tak interiéru, kde je výhodou možnost umístění i do menších prostor.

KOMBINOVANÁ SAUNA

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi finskou saunou a infrakabinou, nabízíme i saunu kombinovanou, ve které můžete přepínat mezi funkcemi. Když se budete chtít vypotit a odvést z těla nečistoty, využijete saunu finskou. Jestliže si budete chtít jen prohřát tkáně nebo ulevit od bolesti zad, pak bez předehřevu jen stisknete tlačítko a strávíte v kabině příjemnou chvilku v podobě 20 nebo 40 minut.

BIO SAUNA

Bio sauna nebo chcete-li bylinná či aroma sauna funguje na principu spojení topidla a aktivního výparníku. Ocení ji vyznavači nižších teplot 50-70°C. Rozdíl oproti klasické finské sauně je i v poměru vlhkosti, ta je zde 20-30 %. Můžete zde využívat bylinné či ovocné směsi nebo saunové esence, relaxační barevné osvětlení nebo muzikoterapii. Biosaunu si zamilují i děti, budoucí milovníci finských saun.

PARNÍ KABINA

V parní kabině vystupuje teplota ke 35 až 45 °C. Vlhkost vzduchu je zde až 100 %. Můžeme vám navrhnout kabinu podobnou prosklenému sprchovému koutu nebo třeba jeskyni. Tady opět záleží na vašich představách, zda vyberete, obklad kabiny z luxusní mozaiky, skla, keramiky nebo třeba přírodního kamene. V parní sauně mohou být zabudovány reproduktory, LED pásky (hvězdné nebe) nebo různé doplňky v podobě rozprašování vonných esencí. Výběr správného parního generátoru vám pak navrhneme dle zvolené velikosti daného prostoru.

OCHLAZOVACÍ BAZÉN

Saunový rituál by nebyl kompletní bez ochlazení ve správně studené vodě o teplotě 8-12°C. K tomu jsou určeny malé bazény s průtokem čerstvé vody a náladovým osvětlením. Výběr použitého materiálu je velmi pestrý, každý má jiné výhody a my vám rádi poradíme při výběru nerezového, plastového, laminátového nebo třeba mozaikového bazénku.

PŘELIVOVÁ VÍŘIVKA

Přelivové vířivky jsou instalovány především do veřejných prostor wellness center a zvládneme je dostat i tam, kde byste je opravdu nečekali. Můžete si vybrat vířivky nerezové i akrylátové, kulaté nebo hranaté. Vířivky řešíme přímo na míru a hledáme vždy řešení, které musí odpovídat přísným hygienickým normám. Rádi vám předáme naše zkušenosti z již uskutečněných realizací.

KNEIPPŮV CHODNÍK

Kneippův chodník je procedura založena na jednoduchém principu oddělených bazénků s dnem pokrytým oblázky naplněných teplou (kolem 40°C) a studenou (12°C) vodou, může mít mnoho podob a skvěle doplňuje prostory wellness centra. Stimulace a prokrvení nohou pomocí teplé a studené vody má vliv na cévní systém a celkovou imunitu.

ODPOČÍVÁRNA

Neodmyslitelnou součástí každé relaxace je kvalitní odpočinek mezi jednotlivými procedurami nebo rituály. K tomu slouží místnost, kterou můžete vybavit různě vyhřívanými nebo tvarovanými lehátky, sytit vzduch kyslíkem, solí či esenciálními oleji. K dokonalosti pak může posloužit výhled do plamenů krbu nebo přírody. Důležité a samozřejmé je jemné osvětlení, ozvučení, čistota a správná vlhkost vzduchu.

Technologie a řízení wellness provozu

Za každým kvalitním wellness centrem stojí technický prostor, který se stará o čistotu vzduchu i vody, o různé teploty, světla a vůně tak, jak je potřeba. A právě na tomto zázemí záleží, jak náročný nebo snadný bude provoz i údržba wellness. Současným trendem je sledování a řízení provozu z recepce nebo řízení na dálku.

KATALOG PRODUKTŮ

Jednoduše si stáhněte a prohlédněte aktuální nabídku všech našich produktů v přehledném online katalogu.

OVĚŘENÍ
DOSTUPNOSTI

Pokud si potřebujete ověřit, zda-li aktuálně dodáváme produkty i do vašeho bydliště. Ověřit dostupnost lze ihned, snadno a bez telefonování.


Copyright © 2024 CANADIANA s.r.o., všechna práva vyhrazena, vytvořeno ve studiu Hoda Design.
Zásady používání webu a ochrana osobních údajů. Upravit mé předvolby nastavení cookies.